Наукова діяльність

Конференція з харчової алергії та анафілаксії: FAAM-EUROBAT 2024 

проходила в  Афінах 21-23.11.24.

Конференція за участю світових експертів  була створена для обговорення інновацій у харчовій алергії та анафілаксії.  Символічно, що початок конференції відбувся у  перший в історії Всесвітній день відомості про анафілаксію. 

Дні конференції були насичені захоплюючими сесіями та можливостями для спілкування.  Доповіді спікерів включали запуск рекомендацій EAACI щодо харчової алергії, захоплюючі дискусії щодо інноваційних методів лікування, які формують майбутнє лікування алергії.   

Конференцію відвідали 550 учасників з 25 країн світу, серед них асистент нашої кафедри, доктор філософії Скрябіна Катерина Викторівна. 


   Співробітники кафедри – професор Ільченко Світлана Іванівна, доцент Фіалковська Анастасія Олександрівна – прийняли активну участь в 15-ій АКАДЕМІЧНІЙ ШКОЛІ ПЕДІАТРІЇ, що відбулась в гібрідному форматі в Буковелі в жовтні 2024 року. 

   Близько 4000 педіатрів та сімейних лікарів прийняли участь в конференції. Серед спікерів – вітчизняні та іноземні фахівці по багатьом актуальним питанням педіатрії.   Головним організатором  була шановна  Бекетова Галина Володимирівна, чл. кор. НАМН Україні, професор, заслужений лікар України, експерт МОЗ. 

   Доповіді та майстер-класи  були на високому рівні та практично орієнтованими.  Особливістю школи був  формат дискусійного клубу між спікерами та слухачами.



IX науково-практична конференція молодих вчених з міжнародною участю:
«Проблеми сьогодення в педіатрії»

Молоді вчені кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у роботі IX науково-практичної конференції молодих вчених з міжнародною участю «Проблеми сьогодення в педіатрії», яка відбулася 29.02.2024 у он-лайн режимі. Організаторами конференції виступили ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» та медичний факультет Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. 

Програма конференції була представлена пленарними та постерними доповідями з різних вищих медичних навчальних закладів та державних установ Національної академії медичних наук України (Київ, Харків, Дніпро, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Чернівці).

Мета заходу – поширення в педіатричну спільноту молодих вчених новітніх медичних технологій діагностики, лікування та профілактики найбільш поширених у дітей та підлітків захворювань, обмін науковими здобутками, набуття досвіду.

Від кафедри пропедевтики дитячих хвороб  та педіатрії 2 ДДМУ було представлено 5 доповідей - 4 усних та 1 постерну, виконаних доц. Фіалковська А.О., ас. Скрябіна К.В., ас. Самсоненко С.В., ас. Маковійчук А.О. та аспірантка кафедри Можейко Т.В. під керівництвом проф. Ільченко С.І. та проф. Вакуленко Л.І. 

Доповіді молодих вчених нашої кафедри отримали позитивні відгуки, а безпосередньо доповідачі – досвід, незабутні емоції та мотивацію займатись науково-дослідною роботою і в подальшому.