Новини
Нещодавно семиповерховий корпус однієї з дитячих лікарень м. Дніпра відкрив свої двері після реконструкції. Почався активний лікувально-діагностичний та навчальний процес.
Вже багато років лікарня є клінічною базою кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 Дніпровського державного медичного університету.
В її оновлених стінах, тут залишається атмосфера справжньої педіатричної клініки зі своєю історією, науково-практичним підходом до вирішення актуальних питань та доброзичливим ставленням до майбутніх лікарів.
Активну участь у лікувально-діагностичному процесі приймають співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ професор Ільченко С.І., доценти Фіалковська А.О., Ярошевська Т.О., Мишина Н.В., Коренюк О.С.
Відділення лікарні оснащені високоякісним обладнанням, всі приміщення мають сучасний дизайн, що дає змогу повністю реалізувати потужний професійний потенціал фахівцям - педіатрам, дитячим неврологам, реабілітологам.
На базі педіатричного відділення створена мультидисциплінарна команда для надання медичної допомоги дітям з тяжкими хронічними захворюваннями. З'явився і довгоочікуваний сектор з палатами для дітей, хворих на муковісцидоз, з якісним інфекційним контролем, кінезітерапією та комфортом перебування.
Є у лікарні й консультативно-діагностичне відділення, відділення функціональної діагностики та своя лабораторія. Гордість закладу – надсучасна реабілітаційна база з басейном.
Зі слів студентів ДДМУ, які прийшли на цю базу в весняному семестрі, такі сучасні умови навчання просто мотивують бути кращими, а неперевершені дніпровські краєвиди з вікон лікарні додають натхнення!
Колектив кафедри висловлює слова вдячності, в першу чергу, Генеральному директору лікарні за надані приміщення, допомогу в організації навчального процесу в сучасних аудиторіях та бажає всьому колективу клініки подальшого розвитку.
У м. Дніпро в онлайн форматі 09 - 10 листопада 2022 року відбулась Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція "РЕСПІРАТОРНІ ЧИТАННЯ 2022".
Співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у пленарному засіданні “Захворювання органів дихання в педіатричній практиці”. Професор кафедри Світлана Ільченко була модератором засідання. Від кафедри представлено 3 усні доповіді та 6 постерних. Доповіді були цікавими, сучасними, практично орієнтованими.
Усні доповіді:
Бронхоектатична хвороба у дітей: сучасний стан проблеми та власний досвід спостереження. Ільченко С.І., д. мед. н., професор, ДДМУ.
Синдром підвищеної повітряності легеневої тканини у практиці дитячого пульмонолога. Фіалковська А.О., к. мед. н., доцент, ДДМУ.
Прогноз та перебіг респіраторних захворювань у передчасно народжених дітей в постнеонатальному періоді: від неонатолога – дитячому пульмонологу. Ільченко С.І., д. мед. н., професор; Оболонська О.Ю. доктор філософії, ДДМУ.
Постерні доповіді:
Скрябіна К.В., Ільченко С.І., Фіалковська А.О. Реактивність бронхів на інгаляційні сольові гіпертонічні розчини у дітей з муковісцидозом.
Скрябіна К.В., Ільченко С.І., Фіалковська А.О. Гетерогенність фенотипічних проявів муковісцидозу у дітей та предиктори важкості перебігу захворювання.
Ільченко С.І., Фіалковська А.О. Взаємозв’язок рівня монооксиду азоту з активністю фіброгенного цитокіну TGF-β1 та їх роль в діагностиці розвитку незворотніх морфофункціональних змін бронхів у підлітків, які палять.
Можейко Т.В., Ільченко С.І., Фіалковська А.О. Особливості мікробіому ротової порожнини у дітей раннього року з ларингофарингеальним рефлюксом та його роль у розвитку рекуррентних захворювань органів дихання.
Вакуленко Л.І., Різник А.В. Тромбоемболія легеневої артерії, яка виникла у дитини на фоні спадкової тромбофілії та MIS синдрому
Оболонська О.Ю, Оболонський О. І. Особливості респіраторної терапії у глибоконедоношених дітей: використання неінвазивної вентиляції легень.
Аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії
У рамках СНТ кафедри пропедевтики дитячих хвороб, відбувся аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії за участю студентів 3-го курсу.
Учасники тренінгу були розподілені на групи по шість осіб. Тренінг складався з декількох етапів, за якими команди повинні були вислухати віртуальних пацієнтів, представлених у вигляді аускультативних муляжів, з різними захворюваннями органів дихання. Аускультативні дані учасники записували у бланки для відповідей, після чого їм видавались клінічні карти пацієнтів з описом анамнезу, симптомів та даних об’єктивного обстеження без зазначення прізвищ. Завданням цього етапу тренінгу було знайти відповідну картку та співставити з аускультативною картиною.
Успішність виконаного завдання студенти могли перевірити за допомогою ключового слова, яке утворилося при складанні перших літер прізвищ пацієнтів за умови правильно знайденої картки.
В процесі активної роботи усім учасникам вдалося виконати умови завдань, відчути себе професійною командою, отримати мотивацію на подальше навчання та сертифікати учасників з додатковими балами.
На кафедрі пропедевтики дитячих хвороб ДЗ «ДМА» розпочався перший тур конкурсу серед студентів «МОЛОДИЙ КЛІНІЦИСТ».
Для участі запрошуються студенти третього курсу всіх факультетів (попередній запис у лаборанта кафедри). Основна мета конкурсу полягає, в першу чергу, в перевірці самими студентами своїх знань з пропедевтичної педіатрії та вміння визначити основні патологічні симптоми та синдроми у дітей у різних клінічних ситуаціях. Вже є перші переможці, які можуть прийняти участь у другому турі. Конкурс триває…