Новини

У м. Дніпро в онлайн форматі 09 - 10 листопада 2022 року відбулась Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція   "РЕСПІРАТОРНІ ЧИТАННЯ 2022"

Співробітники кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 ДДМУ прийняли активну участь у пленарному засіданні “Захворювання органів дихання в педіатричній практиці”. Професор кафедри Світлана Ільченко була модератором засідання. Від кафедри представлено 3 усні доповіді та 6 постерних. Доповіді були цікавими, сучасними, практично орієнтованими.

Усні доповіді:

Постерні доповіді:

Аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії

У рамках СНТ кафедри пропедевтики дитячих хвороб, відбувся аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії  за участю студентів 3-го курсу.

Учасники тренінгу були розподілені на групи по шість осіб. Тренінг складався з декількох етапів, за якими команди повинні були вислухати віртуальних пацієнтів, представлених у вигляді аускультативних муляжів, з різними захворюваннями органів дихання. Аускультативні дані учасники записували у бланки для відповідей, після чого їм видавались клінічні карти пацієнтів з описом  анамнезу, симптомів та даних об’єктивного обстеження без зазначення прізвищ. Завданням цього етапу тренінгу було знайти відповідну картку та співставити з аускультативною картиною.

Успішність виконаного завдання студенти могли перевірити за допомогою ключового слова, яке утворилося при складанні перших літер прізвищ пацієнтів за умови правильно знайденої картки.

В процесі активної роботи усім учасникам вдалося виконати умови завдань, відчути себе професійною командою, отримати мотивацію на подальше  навчання  та сертифікати учасників з додатковими балами.

На кафедрі пропедевтики дитячих хвороб ДЗ «ДМА» розпочався перший тур конкурсу серед студентів «МОЛОДИЙ КЛІНІЦИСТ».

Для участі запрошуються студенти третього курсу всіх факультетів (попередній запис у лаборанта кафедри).  Основна мета конкурсу полягає, в першу чергу,  в  перевірці самими студентами своїх знань з пропедевтичної педіатрії та вміння визначити основні патологічні симптоми та синдроми у дітей  у  різних клінічних ситуаціях. Вже є перші переможці, які можуть прийняти участь у другому турі. Конкурс триває…