СНТ кафедри

   Студенти разом зі своїми керівниками  приймають активну участь у наукових дослідженнях у різних напрямках педіатрії, проводять курацію хворих, приймають участь у клінічних розборах "трудних" пацієнтів, займаються статистикою, розробляють опитувальники.

   Результат такої діяльності для студента - доповідь на студентських конференціях, написання тез  та статей за результатами роботи, а саме головне - це ще один крок до якісних знань та професійного росту.

   Відповідальна по кафедрі за роботу СНТ - асистент Скрябіна Катерина Вікторівна.


   Однією із знакових подій у житті наукової спільноти є участь у наукових форумах. 

    10 травня 2024 року   на базі   Регіонального медичного центру родинного здоров’я пройшло міжкафедральне засідання з міжнародною участю міждисциплінарної педіатричної та хірургічної секцій СНТ в рамках ХХІV конференції студентів та молодих вчених, присвяченої пам’яті видатного педіатра, д.мед.н., професора Кондратьєва В.О., якому в цьому році мало виповнитися 65 років.

   До ініціативи колективу кафедри пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2 на чолі з професором Вакуленко Л.І. долучились співробітники кафедри дитячої хірургії, ортопедії, травматології та оториноларингології на чолі з професором Дігтярем В.А. і кафедри педіатрії 1 та медичної генетики на чолі з професором Абатуровим О.Є. У засіданні педіатричної секції прийняли участь близько 50 учасників, а серед доповідачів конференції були молоді вчені, починаючи від ліцеїстів наукового медичного ліцею «Дніпро», учнів Малої Академії Наук, до лікарів-інтернів.

   Засідання пройшло у жвавій, творчій, дружній атмосфері, та надзвичайно зацікавило всіх учасників. Прозвучало 15 доповідей, присвячених актуальним   проблемам педіатрії та дитячої хірургії, які супроводжувались демонстрацією клінічних випадків та навіть відео з власноруч виконаних оперативних втручань! Важливо відзначити, що всі роботи були практично орієнтованими, підкреслювали значення сучасних методів діагностики та лікування як поширених, так і орфанних захворювань, демонстрували значення профілактично-орієнтованої медицини, навчали доброзичливому ставленню до маленьких пацієнтів. Особливу увагу слухачів привернула доповідь студентки  V курсу міжнародного факультету Ашу Асваті «Сare of newborns with surgical pathology. Challenges and solution», яка стала результатом співпраці кафедр-організаторів та продемонструвала важливість мультидисциплінарного підходу у застосуванні протоколів прискореного відновлення після операції ERAS (enhanced recovery after surgery)  в Україні та Індії.

   Доповідачами  на конференції були наступні учасники: учениці 10а класу медичного ліцею «Дніпро» Тамара Оболонська та Олександра Тікунова, студенти ІІІ курсу медичного факультету Вероніка Лещук, Уляна Клочко, Марія- Магдалена Пельчар; студенти V курсу медичного факультету Аріна Матвієнко, Єлізавета Черниш, Катерина Венгер, Катерина Петулько, Ольга Полякова;  студентка ІV курсу факультету медицини та фармації Лейла Гарібова, студентка ІV курсу медичного факультету Валерія Кваснікова; студентки VІ курсу медичного факультету Анастасія Рутгайзер, Наталя Рутгайзер, Марія Зіненко, Микита Єханін; інтерни Аріна Іващенко та Іван Савко.

   Кожен доповідач отримав по декілька питань від слухачів, що демонструвало неабияку актуальність та цікавість викладеного матеріалу, а до обговорення долучались не тільки безпосередні виконавці робіт, а й їх керівники. Всі доповідачі отримали дипломи та символічні призи.

   Підсумовуючи засідання СНТ трьох педіатричних кафедр, організатори конференції відмітили, що кожна доповідь молодого вченого є черговим кроком до майбутньої професії лікаря, яка потребує постійного навчання та зростання. Особливу подяку висловили відповідальним за роботу СНТ на кафедрах Оболонській О.Ю та Савенко М.В.


  Аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії

         У рамках СНТ кафедри пропедевтики дитячих хвороб, відбувся аускультативний тренінг з пропедевтичної педіатрії за участю студентів 3-го курсу.

Учасники тренінгу були розподілені на групи по шість осіб. Тренінг складався з декількох етапів, за якими команди повинні були вислухати віртуальних пацієнтів, представлених у вигляді аускультативних муляжів, з різними захворюваннями органів дихання. Аускультативні дані учасники записували у бланки для відповідей, після чого їм видавались клінічні карти пацієнтів з описом  анамнезу, симптомів та даних об’єктивного обстеження без зазначення прізвищ. Завданням цього етапу тренінгу було знайти відповідну картку та співставити з аускультативною картиною.

Успішність виконаного завдання студенти могли перевірити за допомогою ключового слова, яке утворилося при складанні перших літер прізвищ пацієнтів за умови правильно знайденої картки.

В процесі активної роботи усім учасникам вдалося виконати умови завдань, відчути себе професійною командою, отримати мотивацію на подальше  навчання  та сертифікати учасників з додатковими балами.   

    

   18-19 квітня 2019 року в м. Києві, на базі кафедри педіатрії № 4 Національного медичного університету імені О.О.    Богомольця, відбулася Науково-практична конференція з міжнародною  участю «Міждисциплінарні підходи до діагностики та лікування дитячих хвороб». Cтудентка 3 курсу ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Бовсуновська Катерина Петрівна посіла 3 місце з доповіддю «Особливості мікробного «пейзажу» верхніх дихальних шляхів у дітей з мікроаспіраційним  синдромом на тлі неврологічної патології».

 Студент 3 курсу ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Коваленко Ярослав Сергійович (доповідь: «Пошук резервів для покращення рівня імунізації дитячого населення») отримав «Приз глядацьких симпатій»

Вітаємо наших студентів та бажаємо їм подальших наукових та професійних здобутків!!!